FAQ

Dla kogo jest Integracja Strukturalna?

Integracja Strukturalna jest metodą dla wszystkich, w każdym wieku. Sprawdza się zarówno dla osób z dolegliwościami bólowymi i napięciami ciała, jak i dla każdego kto chce zwiększyć świadomość i efektywność swojego ciała, w tym sportowców, trenerów i instruktorów, tancerzy, joginów, aktorów i innych osób pracujących z ciałem.

Jak często powinno się korzystać z sesji Integracji Strukturalnej?

Zaleca się odbywać sesje Integracji Strukturalnej w interwale tygodniowym lub dwutygodniowym. W przypadku dzieci i młodzieży spotkania mogą odbywać się rzadziej celem wykorzystania procesu wzrostu ciała.

Czy efekty Integracji Strukturalnej są trwałe?

Tak. Integracja Strukturalna ma na celu rozwiązanie problemów ciała, które już zaistniały. Po pełnej serii sesji nie jest możliwe, żeby ciało powróciło do starego wzorca. Zmieniają się jego świadomość i czucie. Człowiek zaczyna inaczej funkcjonować – poruszać się, stać, oddychać. Jedynie przyszłe urazy, stres czy traumy mogą spowodować nowe zaburzenia w strukturze.

Czy konieczne jest odbycie całego cyklu sesji Integracji Strukturalnej?

Celem uzyskania trwałego efektu zmian w ciele i samopoczuciu należy skorzystać z pełnego cyklu spotkań. Jeżeli nie jesteś przekonany/a do skorzystania ze wszystkich sesji, spróbuj pierwszych trzech i zdecyduj czy chcesz je kontynuować. W momencie, gdy rozpoczniesz cykl sesji, w których pracuje się na strukturach głębokich (od sesji 4. w górę) nie zaleca się przerywania terapii, gdyż może to nieść za sobą skutki uboczne – poczucie rozstrojenia i niedopasowania poszczególnych części ciała.

Ile trwa sesja?

Sesja trwa ok. 60 minut. Na spotkanie przyjdź 5 minut wcześniej przed umówioną godziną.

Jak przygotować się do sesji?

Zalecanym strojem na sesję jest bielizna (może być sportowa) lub strój kąpielowy. Przygotuj dokumentację medyczną. Nie natłuszczaj skóry przed sesją.

Jak wyglądają sesje Integracji Strukturalnej?

Spotkania rozpoczynają się krótką rozmową, obserwacją i analizą struktury ciała w pozycji stojącej i w ruchu. Każda sesja jest inna i zorientowana na inne części anatomiczne. Sesje odbywają się na specjalnym stole, podobnym do stołu do masażu. Część pracy może odbywać się w pozycji siedzącej lub stojącej. Poprzez precyzyjny dotyk terapeuta tworzy odpowiednią przestrzeń w ciele i dąży do przywrócenia tkankom prawidłowego napięcia, elastyczności, funkcji i fizjologicznych pozycji. Osoba poddająca się sesji Integracji Strukturalnej wspiera i angażuje się w proces poprzez wykonywanie precyzyjnych ruchów, uważny oddech i koncentrację na wybranych częściach ciała. Tym sposobem następuje zmiana starych wzorców ruchowych, które zostają zastąpione nowymi i bardziej wydajnymi. Po każdej sesji osoby proszone są o podzielenie się swoimi odczuciami, opisanie doświadczonych zmian w samopoczuciu, ciele i jego strukturze.

Czy w dniu sesji Integracji Strukturalnej mogę ćwiczyć?

Zaleca się, aby nie podejmować wzmożonej aktywności fizycznej po sesji. Ciało potrzebuje czasu na regenerację i przebudowę po zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania w stosowaniu Integracji Strukturalnej?

Integracja Strukturalna nie jest odpowiednia dla niektórych schorzeń, takich jak ostre stany zapalne czy choroby nowotworowe.

Umów wizytę

Kliknij tutaj
phone-handset linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram